Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 21.10.2018 01:36

Rezultatet preliminare sipas DnV-së (Drejtpërdrejt)

Demokracia në Veprim po mban konferencë për media ku do të publikojë rezultatet preliminare të raundit të dytë të zgjedhjeve, i cili është mbajtur në 19 komuna.

DnV ka rekrutuar 1784 vëzhgues afatshkurtër të cilët mbuluan të gjitha vendvotimet.

Qendra Koordinuese ishte vendosur në Prishtinë, ku 130 vullnetarë po mbledhin të dhënat nga terreni, të cilat po të analizohen dhe bëhen të ditura për publikun./KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën