Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 21.10.2018 04:58

Ramush Haradinaj në QKUK (Drejtpërdrejt)

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, po vizitojnë Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Përndryshe, ministri Ismaili ka paralajmëruar se shumë shpejt do të fillojë ndërtimi i Spitalit të Prishtinës.

Ismaili ka thënë se për ndërtimin e këtij spitali tashmë është ndarë edhe një shumë nga buxheti i Ministrisë së Shëndetësisë.

Kurse, sa i përket sigurimeve shëndetësore, është theksuar se nuk bëhet para fundit të vitit 2018, ndërsa, gjatë gjithë 2018, fokusi do të jetë furnizimi me barna dhe rregullimi i shërbimeve shëndetësore./KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën