Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 22.04.2019 01:05

Protesta për shkarkimin e Lumezit (Drejtpërdrejt)

Qytetarët dhe shoqëria civile për drejtësi, për barazi para ligjit dhe për siguri civile e politike po mbajnë protestën e radhës në Prishtinë me moto 'Shkarkim Kryeprokuroti - Veting Gjyqësorit.

Ata kanë ftuar të gjithë qytetarët që të dalin dhe të protestojnë për shkarkimin e kryeprokurorit Aleksandër Lumezi, vetingun në gjyqësor, si dhe pastrimit të listave të veteranëve.

Protesta nis në sheshin Zahir Pajaziti./KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën