Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 21.08.2019 11:12

Presidenti Thaçi konferencë për media(Drejtpërdrejt)

Presidenti i Kosovës ka thirrur sot mediat në një konferencë ku pritet që të flas për ngjarjet e fundit në Kosovë ku gjashtë shtetas turq janë arrestuar të enjten dhe janë deportuar për në Turqi.

Kjo ngjarje ka shkaktuar shumë reagime tek institucionet e vendit ku kryeministri ka shkarkuar drejtorin e AKI-së Driton Gashi dhe ministrin e Punëve të Brendshme Flamur Sefaj./KosovaPress/


Ngjarjet live në të kaluarën