Follow Us

*KYQU SQ EN
E Martë, 25.06.2019 04:35

Platforma dërgohet në Kuvend (Drejtpërdrejt)

Ekipi negociator po dorëzon në Kuvendin e Kosovës platformën për dialogun me Serbinë.

Bashkëkryesuesit Fatmir Limaj dhe Shpend Ahmeti kanë thënë se platforma do të paraqesë qëndrimin e vetëm zyrtar të Kosovës në dialog.

Ndërsa, sa i përket linjave të kuqe që përmban platforma, bashkëkryesuesit e ekipit negociator kanë pohuar se ajo buron nga Kushtetuta e Kosovës dhe nuk do të dilet prej saj.

Ngjarjet live në të kaluarën