Follow Us

*KYQU SQ EN
E Martë, 25.06.2019 12:26

Peterle vëzhgon qendrën e votimit në Prishtinë (Drejtpërdrejt)

Shefi i misionit vëzhgues të BE-së, Alojz Peterle po vëzhgon Qendrën e votimit në Fakultetin Filozofik të UP-së.

Ai do të qëndrojë në kët qendër deri rreth orës 10:00 dhe më pas do të vëzhgojë qendrën e votimit në shkollën “Milutin” në Graçanicë, për të vazhduar pastaj në Gjilan.

Përndryshe, zgjedhjet e sotme do të monitorohen nga 100 vëzhgues të Bashkimit Evropian./KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën