Follow Us

*KYQU SQ EN
*staurday, 20.07.2019 08:14

Përurimi i laboratori për analiza të produkteve bujqësore (Drejtpërdrejt)

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo dhe ambasadori i Italisë në Kosovë, Piero Cristoforo Sardi, sot marrin pjesë në përurimin e laboratorit për analiza të produkteve bujqësore dhe serrës eksperimentale në Pejë.

Sipas njoftimit, investimi është realizuar në kuadër të projektit italian “KosAgri”. Ngjarja mbahet në Institutin Bujqësor në Pejë./KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën