Follow Us

*KYQU SQ EN
E Martë, 25.06.2019 04:37

Përkujtohet Enver Zymeri (Drejtpërdrejt)

Rënia e heroit të Kosovës, Enver Zymerit po përkujtohet me një ceremoni, ku po vendosen kurora me lule tek lapidari i heroit, në kompleksin e Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë në Prishtinë.

Pas përfundimit të vendosjes së kurorave me lule tek lapidari, do të vazhdohet për në vendlindjen e Heroit Zymeri në fshatin Dubovc të Vushtrrisë, ku fillimisht do të bëhen homazhe tek varri i tij dhe më pastaj do të vizitohet edhe familja e heroit./KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën