Follow Us

*KYQU SQ EN
*staurday, 24.08.2019 07:49

Përkujtohet 20 vjetori i rënies së dëshmorëve të Korishës

Sot bëhen 20 vjet nga rënia e tre dëshmorëve në fshatin Korishë të Prizrenit, Halim Ahmetaj, Rexhep Kukaj dhe Murat Kabashi.

Në këtë 20 vjetor në sheshin e fshatit do të mbahet një tubim përkujtimor në të cilin merr pjesë edhe kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj.

Ngjarjet live në të kaluarën