Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 12.12.2018 04:30

Parakalimi i dy kryeministrave shqiptarë para Gardës së Nderit (Drejtpërdrejt)

Në Korçë janë mbledhur anëtarët e kabinetit të dy Qeverive, asaj të Kosovës dhe të Shqipërisë. Fillimisht kabineti qeveritar i Kosovës do të pritet me ceremoni solemne ndërsa më pas do të mbahet mbledhja e dy Qeverive.

Pas mbledhjes, dy kryeministrat Edi Rama dhe Ramush Haradinaj do të mbajnë një konferencë të përbashkët për media ndërsa më pas do të nënshkruhen një varg marrëveshjesh ndërmjet dy Qeverive./KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën