Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 27.06.2019 03:10

Odat diskutojnë për aktualitetin politik dhe ekonomik (Drejtpërdrejt)

Oda Ekonomike e Kosovës së bashku me Odën Amerikane të Kosovës, po mbajnë konferencë për media, ku do të trajtohet aktualiteti politik dhe ekonomik në Kosovë, e në veçanti sfidat me të cilat ballafaqohet sektori privat në vendin tonë.

Orientimi i bisedës do të jetë edhe në çështjen se a mund të jetë tani e tutje prioritet zhvillimi ekonomik i Kosovës pas një periudhe kohore tri-vjeçare të “ngërçit” nga termi Demarkacion me Malin e Zi, dhe sa mund të jetë sundimi i rendit dhe ligjit përshpejtues i liberalizimit dhe garantues i zhvillimit ekonomik./KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën