Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 26.06.2019 04:47

Ministrja e Mbrojtjes së Maqedonisë në FSK (Drejtpërdrejt)

​Ministri për Forcën e Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha dhe ministrja e Mbrojtjes të Republikës së Maqedonisë, Radmila Shekerinska-Jankovska po mbajnë një konferencë për media, pas vizitës së kësaj të fundit në FSK.

Shekerinska-Jankovska është pritur me një ceremoni  ushtarake, pastaj ka vazhduar me takimin e ministrave, takimin i përbashkët dypalësh në mes dy delegacioneve dhe tanimë konferenca.

Shekerinska-Jankovska do të pritet edhe nga kryeministri, Ramush Haradinaj./KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën