Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 12.12.2018 04:37

Mesha për Ditën e Krishtlindjes (Drejtpërdrejt)

Në Katedralen “Nënë Tereza”, në Prishtinë ka filluar mesha për ditën e Krishtlindjes.

Po në të njëjtën kohë në Katedralen “Zoja Ndihmëtare”, në Prizren, Ipeshkvi i Kosovës, Imzot Dodë Gjergji, do të kremtoj meshën e Ditës së Krishtlindjes.

Kurse, nga ora 17:00, do të mbahet mesha në gjuhën angleze, në Kishën e Shën Ndout në Ulpianë, Prishtinë, si dhe në orën 18:00, mesha në Kishën Shën Ndou në Ulpianë, Prishtinë./KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën