Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 17.07.2019 03:35

Mbyllja e vendvotimeve në Istog (Drejtpërdrejt)

Në orën 19:00 në të gjitha vendvotimet në Istog ka përfunduar procesi i rivotimit.

Qytetarët e komunës së Istogut  votojnë sot për kryetarin e tyre. Në garë janë Haki Rugova dhe Gani Dreshaj i AAK-së.

Votimi i sotëm është përsëritje e balotazhit të 19 nëntorit.

Në votimet e rrethit të parë, Rugova e Dreshaj kishin marrë më së shumti vota, por jo të mjaftueshme sa për të fituar zgjedhjet e 22 tetorit.

Pas balotazhit LDK ishte ankuar për parregullsi me votat nga jashtë dhe Gjykata Supreme ka vendosur për përsëritjen e balotazhit.

 

Ngjarjet live në të kaluarën