Follow Us

*KYQU SQ EN
E Premte, 26.04.2019 02:54

Mbledhje komemorative për Ramiz Kelmendin(Drejtpërdrejt)

Me rastin e vdekjes së shkrimtarit dhe publicistit Ramiz Kelmendi në Teatrin Kombëtar po mbahet një mbledhje komemorative.

Para mbledhjes qindra qytetarë kanë bërë homazhe para arkivolit të Kelmendit e në mesin e tyre edhe kryetari i Kuvendit Kadri Veseli dhe kryeministri Isa Mustafa./KosovaPress/


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                   

Ngjarjet live në të kaluarën