Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 17.07.2019 03:31

Mbledhje komemorative për Bajrush Behramin (Drejtpërdrejt)

Me rastin e ndarjes nga jeta të Bajrush Behramit, njëri prej organizatorëve kryesorë të demonstratave të vitit 1981, mbahet mbledhje komemorative.

Ndërsa, varrimi i të ndjerit bëhet në ora 17.00 në varrezat e qytetit në Podujevë.

Bajrush Behrami ndërroi sot jetë në moshën 62-vjeçare, pas një sëmundje të shkurtër.Ai ishte edhe pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe kryetar i Partisë Unitetit Kombëtar ‘UNIKOMBI’.

Behrami i lindur në vitin 1956 në Dobratin të Podujevës, kohëve të fundit ka punuar në Qendrën Studentore./KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën