Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 24.04.2019 12:56

Mbledhja komemorative për Demaçin në UP (Drejtpërdrejt)

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” po mban mbledhje komemorative pas ndarjes nga jeta të veprimtarit dhe simbolit të rezistencës së çështjes kombëtare, Adem Demaçit.

Mbledhja komemorative po mbahet në sallën e senatit në rektorat./KosovaPress/


Ngjarjet live në të kaluarën