Follow Us

*KYQU SQ EN
E Martë, 25.06.2019 04:37

Mbledhja e dy Qeverive Kosovë-Shqipëri (Drejtpërdrejt)

Në Korçë janë mbledhur anëtarët e kabinetit të dy Qeverive, asaj të Kosovës dhe të Shqipërisë.

 Fillimisht para Gardës së Nderit kanë parakaluar dy kryeministrat, Edi Rama dhe Ramush Haradinaj.

Pas mbledhjes dy kryeministrat do të mbajnë një konferencë të përbashkët për media ndërsa më pas do të nënshkruajnë një varg marrëveshjesh ndërmjet dy Qeverive./KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën