Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 21.10.2018 04:55

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar mban konferencë për media (Drejtpërdrejt)

Lëvizja për Shqipëri të Bashkuar ka organizuar një konferencë shtypi, ku do të prezantohen kërkesa e kësaj lëvizje drejtuar Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Kosovës, që nëpërmjet referendumit demokratik dhe njësimit institucional e shtetëror, me forma paqësore të dy shtetet të ribashkohen në një shtet kombëtar, si pjesë e procesit demokratik të jetësimit të Shqipërisë së Bashkuar.

Po ashtu, në këtë konferencë shtypi do të prezantohet edhe projekt propozimi i Lëvizjes për Shqipëri të Bashkuar për Modernizimin e Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë dhe pajisjen e të gjithë shqiptarëve me shtetësi të Republikës së Shqipërisë.    

 

Ngjarjet live në të kaluarën