Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 24.04.2019 12:59

Lansohet projekti “Indeksi Komunal i Konkurrueshmërisë - MCI” (Drejtpërdrejt)

USAID dhe Instituti Riinvest po lansojnë projektin “Indeksi Komunal i Konkurrueshmërisë - MCI”.

Ky projekt si qëllim kryesor ka portretizimin e klimës së biznesit në nivel lokal, dhe matjen e kualitetit të qeverisjes lokale, si faktor i rëndësishëm në potencialin ekonomik të Kosovës. /KosovaPress/

 

Ngjarjet live në të kaluarën