Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 18.07.2019 02:09

Lansimi i Fushatës për Arsim më të Mirë (Drejtpërdrejt)

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë në bashkëpunim me me mbështetjen e Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH dhe partnerë të tjerë ndërkombëtarë e vendorë të arsimit, lanson fushatën “Të gjithë së bashku për arsim më të mirë në Kosovë”.

Në këtë fushatë që ka për moto: “Arsimi në dorën tënde”, do të marrin pjesë ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi dhe ministra të tjerë të Qeverisë së Republikës së Kosovës, ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt  dhe ambasadorë të vendeve tjera, përfaqësues të organizatave ndërkombëtare, mësimdhënës, prindër dhe nxënës.


Ngjarjet live në të kaluarën