Follow Us

*KYQU SQ EN
E Martë, 25.06.2019 12:25

Kuvendi zgjedhor i AAK-së (Drejtpërdrejt)

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës po mban Kuvendin e VIII-të zgjedhor, ku të pranishmëve pritet t’i drejtohet me një fjalë rasti kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj.

Kuvnedi po mbahet pas zgjedhjeve nëpër degët e AAK-së, në komunat e Kosovës, ku janë zgjedhur kryetarët, kryesitë e degëve, këshillat drejtues dhe delegatët që do të marrin pjesë sot në Kuvendin zgjedhor./KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën