Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 18.01.2020 10:49

KQZ vendos për certifikim të subjekteve politike dhe kandidatëve (Drejtpërdrejt)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot mban mbledhjen e radhës, ku në rend të ditës është paraparë shqyrtimi dhe miratimi i rekomandimit për certifikim të subjekteve politike dhe kandidatëve të tyre për zgjedhjet e parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës.

KQZ nëpërmjet një njoftimit thotë se në këtë mbledhje do të shqyrtohet edhe akreditimi i grupit të parë të vëzhguesve të këtyre zgjedhjeve. /KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën