Follow Us

*KYQU SQ EN
E Martë, 25.06.2019 04:37

Konventa solemne e Rinisë Demokratike (Drejtpërdrejt)

Ka nisur Konventa solemne e Rinisë Demokratike, ku përveç delegatëve të rinjë pritet të marrin pjesë edhe drejtues të Partisë Demokratike të Kosovës dhe mysafirë.

Rinia e PDK-së ka kohë që ka nisur zgjedhjet nëpër degë e nëndegë, ndërsa, dje ka zgjedhur kryetar Donjet Bislimin, me mandat katërvjeçar.

Ai është zotuar për të çuar përpara çështjen e rinisë, me platformën e së ardhmes së saj, me Dekadën e Re./KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën