Follow Us

*KYQU SQ EN
E Premte, 19.07.2019 04:48

Kongresistët amerikanë dhe Veseli (Drejtpërdrejt)

Delegacioni i Dhomës së Përfaqësuesve të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Vesli, flasin për media.

Delegacioni amerikan udhëhiqet nga kongresisti Peter Roskam, ndërsa në vizitë janë edhe kongresisti në Komisionin e Partneritetit të Dhomës për Demokraci, David Price, kongresisti Adrian Smith dhe kongresisti Gerry Connolly.

Delegacioni amerikan dje e ka zhvilluar takim me kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa./KosovaPress/


Ngjarjet live në të kaluarën