Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 27.06.2019 03:10

Konferenca'Edukimi, çelës për t’u përballur me ekstremizmin online' (Drejtpërdrejt)

​Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT), po mban konferencën njëditore “Edukimi, çelës për t’u përballur me ekstremizmin dhe radikalizmin online”.

Kjo konferencë realizohet me rastin e fillimit të Javës për internet të sigurt me moton “Krijo, lidhu dhe trego respekt: një internet më i mirë fillon me ty”, që do të shënohet nga data 2-9 shkurt 2018, në kuadër të Ditës Botërore për internet të sigurt.

Përveç ministrit të Arsimit, Shyqiri Bytyqi, në këtë konferencë do të marrin pjesë edhe kryeministri Ramush Haradnaj dhe ministra të kabinetit qeveritar, përfaqësues të Ambasadës së ShBA-ve, të Britanisë së Madhe dhe të Shqipërisë, kryesuesi i misionit të OSBE-së dhe përfaqësues të organizatave e institucioneve tjera vendore dhe ndërkombëtare. /KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën