Follow Us

*KYQU SQ EN
*staurday, 20.07.2019 08:14

Konferenca e Presidentit Thaçi (Drejtpërdrejt)

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, po mban konferencë për media, ku do të flas për fillimin e fazës së fundit të dialogut për normalizimin e raporteve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Presidenti Thaçi të dielën që e lëmë pas është takuar në Bruksel me presidentin Vuçiq, me ndërmjetësimin e Federica Mogherinit.

Kurse, mbrëmë ishte ligjërues në Këshillin Evropian për Punë të Jashtme, në Paris./KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën