Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 21.10.2018 01:38

Konferenca e LDK-së pas fitores së Rugovës në Istog (Drejtpërdrejt)

​Lidhja Demokratike e Kosovës po mban konferencë për medie, pas përfundimit të votave me kusht, votave të personave me nevoja të veçanta dhe votave përmes postës.

Konferenca mbahet në selinë e LDK-së në Prishtinë.

Haki Rugova në rivotimin e raundit të dytë në votat e rregullta, ajo me kusht dhe të personave me nevoja të veçanta ka marrë 10033, kurse, kandidati i AAK-së, Gani Dreshaj 10019 vota./KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën