Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 14.12.2019 06:13

Konferenca e DnV-së (Drejtpërdrejt)

Demokracia në Veprim po mban konferencën e dytë për media lidhur me mbarëvajtjen e procesit të votimit.

DnV ka rekrutuar 1784 vëzhgues afatshkurtër të cilët po mbulojnë të gjitha vendvotimet.    

Qendra Koordinuese është e vendosur në Prishtinë, ku 130 vullnetarë po mbledhin të dhënat nga terreni, të cilat po të analizohen dhe bëhen të ditura për publikun./KosovaPress/


Ngjarjet live në të kaluarën