Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 27.06.2019 03:10

Konferenca e Berishës dhe Xhaçkës në FSK (Drejtpërdrejt)

​Ministri i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Rrustem Berisha dhe ministrja e Mbrojtjes së Shqipërisë, Olta Xhaçka po mbajnë konferencë për media.

Për delegacionin e Ministrisë së Mbrojtjes të Republikës së Shqipërisë, fillimisht pati pritje me ceremoni ushtarake, takimi me ministrat, takimi bilateral në mes dy delegacioneve, deklaratë për media, si dhe vizita në Qendrën për Studime Universitare të FSK-së.

Përndryshe, delegacioni i Shqipërisë është pritur edhe nga kryeministri Ramush Haradinaj./KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën