Follow Us

*KYQU SQ EN
E Hënë, 23.07.2018 07:38

Homazhe për Afrim Zhitinë dhe Fahri Fazliun (Drejtpërdrejt)

Sot bëhen 28 vjet nga rënia e heronjve Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu.

28 vite më parë në Lagjen Bregu i Diellit në Prishtinë, në luftime të pabarabarta ranë heroikisht  Afrim Zhitia dhe Fahri Fazliu, pas një rezistence disa orëshe ndaj një rrethimi të hekurt të policisë dhe ushtrisë serbo-jugosllave. Për të nderuar heronjtë, sot do të bëhen homazhe në vendin ku kanë ra heroikisht, në Bregun e Diellit.

Ngjarjet live në të kaluarën