Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 21.08.2019 11:12

Homazhe në Kompleksin Memorial Adem Jashari në Prekaz (Drejtpërdrejt)

Me rastin e 26 vjetorit të sulmit të parë të forcave policore serbe në familjen Jashari në Prekaz, po bëhen homazhe në Kompleksin Memorial Adem Jashari.

Më 1991 shumë forca serbe, kishin mësyrë familjen e Komandantit legjendar Adem Jashari, por që hasën në rezistencën e familjes Jashari, duke u detyruan të tërhiqen.

Për nderë të kësaj dite, Komuna e Skenderajt dhe Ansambli Kombëtar i Këngëve e Valleve “SHOTA”, kanë organizuar disa aktivitete.

Pas homazheve, në ora 17:00 Shtëpinë e Kulturës “Hasan Prishtina” në Skenderaj do të mbahet një koncert simbolik./KosovaPress/

 

Ngjarjet live në të kaluarën