Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 27.06.2019 03:10

Haradinaj takon familjarët e heronjve Pajaziti, Hoxha dhe Zejnullahu (Drejtpërdrejt)

Kryeministri Ramush Haradinaj, sot pret në takim familjarët e heronjve të Kombit, Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha, Hakif Zejnullahu.

Të mërkurën janë bërë 21 vite nga rënia e luftëtarëve të radhëve të para të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu.

Dëshmorët Zahir Pajaziti, Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha, kanë rënë heroikisht më 31 janar të vitit 1997 në Pestovë të Vushtrrisë, në një pritë të organizuar nga policia dhe njësitë tjera të armikut serb./KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën