Follow Us

*KYQU SQ EN
E Martë, 25.06.2019 12:32

Haradinaj në konferencë pas vizitës në ShBA (Drejtpërdrejt)

Kryeministri i Kosovës, pas një vizite disa ditore në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, po mban një konferencë për media.

Ai pritet të flas për takimet në Neë York, Pentagon dhe Ëashington, ku ka zhvilluar takime bilaterale me homolog dhe delegacione ndërkombëtare që morën pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, me fokus prezantimin e të arriturave të Kosovës, anëtarësimi i vendit në organizatat ndërkombëtare, tërheqja e investimeve direkte në vend dhe tema të tjera me interes për Kosovën.

Haradinaj ka zhvilluar takime bilaterale me senatorë, kongresist dhe personalitete me influencë në Washington./KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën