Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 26.06.2019 04:50

Haradinaj në interpelancë për 53 milionët e “Bechtel Enkas” (Drejtpërdrejt)

Kuvendi i Kosovës sot me fillim nga ora 10:00 do të mbajë seancë plenare.

Në rend të ditës është edhe Interpelanca e Kryeministrit Ramush Haradinaj, sipas kërkesës së grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës për pagesën e 53 milionë eurove shtesë për kompaninë Bechtel & Enka në kontratën për ndërtimin e Autostradës R6, "Arbën Xhaferi" Prishtinë-Hani i Elezit.

Ngjarjet live në të kaluarën