Follow Us

*KYQU SHQIP ENGLISH
*staurday, 25.01.2020 10:52

Hapja e vendvotimeve (Drejtpërdrejt)

Në këto momente ka nisur votimi për zgjedhjet e parakohshme për Kuvendin e Kosovë.

Janë 1,937,869 persona që sot kanë të drejt vote, të cilat do të kenë mundësi t’i votojnë  për 20 parti politike, katër koalicione dhe 1 kandidat të pavarur, me 1 067 kandidatë për deputetë.

Numri i Qendrave të Votimit është 895 me 2 mijë e 547 vendvotimeve. Kurse, numri i votuesve të rinj në këto zgjedhje është 111 mijë e 733 votues./KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën