Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 26.06.2019 04:47

Hapet ekspozita për kontributin e ish-Presidentit Rugova (Drejtpërdrejt)

Muzeu i Kosovës hapë ekspozitën historike me titull: "Kontributi i Presidentit Historik Dr. Ibrahim Rugova në Shtet formimin e Kosovës", me bashkautor Sadik Krasniqi dhe Besnik Rraci.

Ky eveniment bëhet me rastin e ditës së Presidentit të Republikës së Kosovës.

Ngjarjet live në të kaluarën