Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 24.10.2018 04:03

Fillon nënshkrimi i peticionit për Specialen (Drejtpërdrejt)

Organizatat e dala nga lufta e UÇK-së, do të fillojnë me nënshkrimin e Peticionit, përmes të cilit kërkojnë që Kuvendi i Kosovës të bëjë ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit Nr.05/L-053 për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, për çështjen diskriminuese ndaj Kosovës.


Ngjarjet live në të kaluarën