Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 27.06.2019 03:11

Festa e Vetëvendosjes në Prishtinë (Drejtpërdrejt)

Lëvizja Vetëvendosjes ka konfirmuar fitoren në Prishtinë dhe Prizren, duke thënë se do të vazhdojnë me fitore nëpër komuna tjera, siç thanë ata për ta ç’kapur shtetin e kapur dhe për të vazhduar me zhvillimin e komunave.

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se prej sot do të fillojë në bashkimin e të gjithë atyre që janë për reforma dhe qeverisje pa korrupsion.

Ahmeti ka ftuar të gjithë qytetarët që të vinë dhe të festojnë sonte në shesh, duke filluar nga ora 19:00.

Ngjarjet live në të kaluarën