Follow Us

*KYQU SQ EN
E Martë, 25.06.2019 04:39

Drejtpërdrejt nga vazhdimi i seancës së Kuvendit

Seanca plenare e Kuvendit vazhdon edhe sot, ku do të shqyrtohen pikat e mbetura nga seanca e djeshme.

Sipas njoftimit, pikë e rendit të ditës është votimi i propozim-rezolutës nga interpelanca e kryeministrit të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, sipas kërkesës së GP-të Lëvizjes Vetëvendosje dhe GP të LDK-së, në lidhje me vendimin e Qeverisë për pagesën e 53 milionë eurove shtesë për kompaninë Bechtel & Enka në kontratën për ndërtimin e Autostradës “Arbën Xhaferi”, Prishtinë-Hani i Elezit.

Po ashtu, janë edhe 16 pika tjera që do të shqyrtohen.

Ngjarjet live në të kaluarën