Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 21.08.2019 11:19

Drejtpërdrejt nga Mbledhja e Qeverisë së Kosovës

Me fillim nga ora 14:00 Kryeministri Ramush Haradinaj do të marrë pjesë në mbledhjen e Qeverisë.

Ndër pikat e rendit të ditës është propozim-vendimi që Rifat Jasharit t’i jepet statusi qytetar me merita të veçanta, propozim-vendimi për ndarjen e mjeteve financiare për festivalin e filmit Dokufest, po ashtu në rend dite është edhe ndarja e mjeteve për kooperativën e grave të Krushës, përcjell KosovaPress.

Ekzekutivin e presin edhe vendime për ndarje në shfrytëzim të pronave të komunave, ku figurojnë kërkesa e Komunës së Prizrenit, Podujevës, Ferizajt dhe Rahovecit.


Ngjarjet live në të kaluarën