Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 21.08.2019 11:12

Drejtpërdrejt nga konferenca e Thaçit me liderët e Luginës së Preshevës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po takon liderët politikë të Luginës së Preshevës.

Lajmi është bërë i ditur nga zyra e informacionit të presidentit, sipas së cilës Thaçi dhe liderët e Luginës së Preshevës, pas takimit, pritet t’u drejtohen mediave me një konference të përbashkët.

Ky takim ndodh në zyrën e Thaçit, ai nuk ka vizituar ende Luginën, ndryshe që presidenti serb vizitoi serbët që jetojnë në Kosovë, që disa herë, e fundit ishte vikendin që lamë pas./KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën