Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 21.08.2019 11:18

Diskutim, Burgu i Prishtinës të shndërrohet në Muze (Drejtpërdrejt)

​Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione mban mbledhjen e radhës diskutim lidhur me mundësinë që Burgu i Prishtinës të shndërrohet në Muze.

Në këtë burg gjatë viteve 90, janë burgosur dhe maltertuar shumë qytetarë të Kosovës nga regjimi serb./KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën