Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 21.08.2019 11:13

Direkt nga ceremonia e fillimit të punës së Doganës së Kosovës në portin e Durrësit

Po mbahet ceremonia zyrtare e fillimit të punës së Doganës së Kosovës në portin e Durrësit.

Kjo gjë pritet të lehtësojë  tregtinë, lëvizjen e shpejtë të mallrave dhe të pasagjerëve. Kjo pritet të reduktojë edhe kostot e bizneseve, si dhe do të ndihmojë që të rritet ekonomia e të dyja shteteve.

Ngjarjet live në të kaluarën