Follow Us

*KYQU SQ EN
E Premte, 18.01.2019 01:46

Delawie viziton Panairin e Kolegjeve të Alumnive (Drejtpërdrejt)

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie, do të vizitojë të enjten Panairin e tretë vjetor të Alumnive të Kolegjeve që organizohet nga Qendra Këshilluese Amerikane si pjesë e Javës Ndërkombëtare të Edukimit.

Më se 30 alumni të universiteteve të SHBA-ve do të marrin pjesë në panair i cili ka për qëllim të theksojë përvojën e të studiuarit në Shtetet e Bashkuara, si dhe programet specifike akademike dhe bursat për të cilat mund të jenë të interesuar studentët e Kosovës.Ambasadori do të përshëndesë pjesëmarrësit alumni, studentët dhe nxënësit, dhe do të bisedojë me ta./KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën