Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 18.08.2019 05:51

Ceremonia komemorative për Adem Demaçin (Drejtpërdrejt)

Ka nisur ceremonia komemorative për Adem Demaçin, e cila po mbahet në sheshin “Skënderbeu”, në Prishtinë.

Pas përfundimit të ceremonisë komemorative, kortezhi së bashku me qytetarët do të niset drejt varrezave të Velanisë.

Ceremonia komemorative dhe e varrimit të veprimtarit Adem Demaçi, me nderimet më të larta shtetërore, bëhen për ta nderuar jetën dhe veprën e tij./KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën