Follow Us

*KYQU SQ EN
E Enjte, 23.05.2019 02:10

Ceremonia e FSK-së për nder të “Epopesë së UÇK-së” (Drejtpërdrejt)

Në kazermën “Adem Jashari” FSK sot mban ceremoninë ushtarake për nder të 21 vjetorit të “Epopesë së UÇK-së”.

Ky aktivitet mbahet nën organizimin e Qeverisë së Kosovës.

“Epopeja e UÇK-së mbahet më 5,6 dhe 7 mars për nder të rënies së komandantit legjendar Adem Jashari dhe familjes së tij, në vitin 1998 në Prekaz të Skënderajt.

Ngjarjet live në të kaluarën