Follow Us

*KYQU SQ EN
E Premte, 21.06.2019 02:15

Ceremonia e diplomimit të kadetëve të FSK-së(Drejtpërdrejt)

Sot mbahet ceremonia e diplomimit të kadetëve, gjenerata 2017, të Qendrës për Studime Universitare (QSU) të FSK-së.

Ceremonia e diplomimit mbahet në Komandën e Doktrinës dhe Stërvitjes  në kazermën “Skënderbeu” në Ferizaj.

Ceremoninë e diplomimit të kadetëve të FSk-së nga afër do ta përcjellin ministri për Ministrinë e Forcës së Sigurisë së Kosovës Haki Demolli, komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK-së) gjenerallejtënant Rrahman Rama, komandanti i KFOR-it gjeneralmajor Giovanni Fungo, etj.

 

Ngjarjet live në të kaluarën