Follow Us

*KYQU SQ EN
E Diel, 18.08.2019 05:47

Bytyqi viziton shkollën “Elena Gjika” për testin e arritshmerisë (Drejtpërdrejt)

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyri, me rastin e mbajtjes së Testit të Arritshmerisë, po viziton shkollën fillore “Elena Gjika” në Prishtinë.

Këtij testi do t’i nënshtrohen 26 mijë e 949 nxënës në të gjithë Kosovën dhe testimi do të fillojë në orën 10:00. /KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën