Follow Us

*KYQU SQ EN
E Mërkurë, 17.01.2018 11:45

Bulliqi prezanton para Qeverisë raportin për Demarkacionin (Drejtpërdrejt)

Komisioni për shënjimin dhe mirëmbajtjen e kufirit shtetëror po prezanton para kabinetit qeveritarë, raportin e të gjeturave të reja në lidhje me demarkacionin me Malin e Zi.

Në mbledhjen e qeverisë e cila nis në orën 9:00, pikë e rendit të ditës është edhe raportimi i kryetarit të këtij komisioni, Shpejtim Bulliqi, i cili do të prezantojë të gjeturat rreth Demarkacionit,  i cili ka konfirmuar se tashmë raporti për këtë çështje është i përfunduar./KosovaPress/

Ngjarjet live në të kaluarën